Yeni Web Sitemiz Yayında!

TUZEM AKADEMİ
Uzaktan Eğitim Merkezi

TUZEM AKADEMİ
Uzaktan Eğitim Merkezi

E-devlet onaylı sertifikalarınızın geçerliliğini kolayca kontrol edebilirsiniz. Sertifika sorgulama, aldığınız sertifikaların doğruluğunu ve geçerliliğini hızlı bir şekilde öğrenmenizi sağlar.

Sertifika barkod numarası ya da karekod ile sorgulama yapabilir, sertifikanıza anında ulaşabilirsiniz. Güvenilir ve şeffaf bir hizmet sunarak, sertifikalarınızın her zaman geçerli ve güncel olduğunu garanti ediyoruz.

 

Belge Doğrulama Bağlantısı ile e-Devlet Sertifika Sorgula

e-Devlet onaylı sertifikanızı sorgulamak ve doğrulamak için ilk yöntem devletin belge doğrulama sistemidir. Aşağıdaki adımları kullanarak sertifikanızı sorgulayabilir ve doğrulayabilirsiniz.

1. Adım:  https://www.turkiye.gov.tr/belge-dogrulama bağlantısını açınız.

2. Adım: Açılan ekrana sertifikanızın üzerinde bulunan barkod numarasını giriniz.

3. Adım: Devam butonuna tıkladıktan sonra TC kimlik numaranızı giriniz ve dveam ediniz.

4. Adım: Sonraki sayfada "yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum" işaretleyiniz ve devam ediniz.

5. Adım: Bir sonraki sayfada sertifikanızı görüntülecektir, dilerseniz sağ üstteki "Dosyayı İndir" butonuna tıklayarak sertifikanızı cihazınıza indirebilir ve çıktı alabilirsiniz.

 

 

Mobil Uygulama ile e-Devlet Sertifika Sorgula

e-Devlet onaylı sertifikanızı sorgulamak ve doğrulamak için ikinci yöntem "e-devlet belge doğrulama" mobil uygulamasını kullanmaktır. Aşağıdaki adımları kullanarak cep telefonunuza yükleyeceğiniz "e-devlet belge doğrulama" uygulaması ile sertifikanızı sorgulayabilir ve doğrulayabilirsiniz.

1. Adım: Cep telefonunuza "e-devlet belge doğrulama" uygulamasını yükleyiniz. Uygulamarı cihazınızın kullandığı işletim sistemine göre buradan yükleyebilirsiniz: AppStore, Google PlayStore, Huwai AppGallery.

2. Adım: Uygulamayı açınız, "Karekod ile Doğrulayın" ya da "Belge Bilgileri ile Doğrulayın" seçeneklerinden birini seçiniz.

3. Adım: "Karekod ile Doğrulayın" seçtiyseniz telefonunuzun kamerasından sertifika üzerindeki karekodu okutunuz, "Belge Bilgileri ile Doğrulayın" seçtiyseniz sertifika üzerindeki barkod numarasını ve TC kimlik numaranızı girerek "Belgeyi Sorgula" butonuna tıklayınız. Ardından sertifikanız ekranda görünecektir.

4. Adım: Sertifikanızı dilerseniz telefonunuza indirebilir ya da paylaşabilirsiniz.