• Sağlıkta Hijyen

  Sağlıkta Hijyen Eğitim Resim

  Milli Eğitim Bakanlığı
  Onaylı Sertifikalar

  Uluslararası Geçerli
  Sertifikalar

  7/24 Online Eğitim
  Erişim İmkanı

  Web, Tablet ve Cepten
  Multimedya Erişimi

  Sağlıkta Hijyen

  Kişisel hijyen hem kendi sağlımız hem de çevremizdeki kişilerin sağlığı için çok önemlidir. Herkes kişisel hijyenin günlük yaşamımızdaki öneminden haberdar edilmelidir. Bulaşıcı veya bulaşıcı olmayan hastalıklar patojenlerden kaynaklanır ve hastalıklar fiziksel temas yoluyla bir kişiden diğerine bulaşabilir. Hastalıkların kişiden kişiye bulaşması durumu, kişisel hijyenle ilgili en iyi uygulamaları takip ederek ve çevreyi temiz tutarak büyük ölçüde kontrol edilebilir.

  Kredi Kartına Taksit İmkânı Havale / EFT seçeneği ile taksitlendirme

  • Kitap Desteği : Var

  Eğitim Süreci

  • Sağlıkta Hijyen
  • Gıda ve Mutfakta Hijyen
  • Personel Hijyeni

  Gereksinimler

  • Diploma veya Öğrenci Belgesi
  • Kimlik Fotokobisi

  Bu Kursun Müfredatı

  Her geçen gün önemi artan bir alan olan sağlık turizminde Tuzem Akademi olarak alanında uzman hocalarımız ile birlikte canlı süpervizyon eğitimlerimizle sizlerleyiz. Eğitim sonunda alacağınız YÖK onaylı belgeniz aynı zamanda e-devlet onaylı ve ömür boyu geçerli bir belgedir.

  Her geçen gün önemi artan bir alan olan sağlık turizminde Tuzem Akademi olarak alanında uzman hocalarımız ile birlikte canlı süpervizyon eğitimlerimizle sizlerleyiz. Eğitim sonunda alacağınız YÖK onaylı belgeniz aynı zamanda e-devlet onaylı ve ömür boyu geçerli bir belgedir.

  2013 yılında yürürlüğe giren yönetmelik ile birlikte artık özel veya kamu kurumlarında yer alan yemekhaneler ile restoranlar gibi gıda hizmeti veren tüm işletmelerde çalışan personeller hijyen belgesine sahip olmak durumundadırlar.

  Ayrıca bu yönetmeliğin içeriğinde gıda hizmeti veren kuruluşların yanı sıra konaklama hizmeti veren bazı kuruluşlardan da bahsedilmektedir. Örneğin herhangi bir otel veya pansiyon konaklama hizmetinin içerisinde gıda ile ilgili bir hizmet de sunuyor ise; buralarda çalışan personellerin de bu belgeye sahip olması gerekmektedir. Örnekte belirtmiş olduğumuz bu kuruluşlar sadece konaklama hizmeti veriyorlarsa bu belgeye ihtiyaç duymazlar ancak daha sonra iş yerlerine gıda ile ilgili herhangi bir hizmet eklerlerse kanun gereği bu belgeye sahip olan personel çalıştırmakla yükümlüdürler.

  Bu belge ile ilgili çıkarılan yönetmeliğin amacı ise; insan sağlığı açısından oluşabilen çeşitli hastalıkların önüne geçilmesi, gıda işi yapan tüm personellerin bilinçlendirilmesi ve gıdaya dayalı zehirlenmelerin önüne geçilmesidir.

  Gıda hizmeti veren kuruluşlarda çalışan personellerin yanı sıra işverenlerin de belge alması zorunludur. Belgesiz çalışan personel ve belgesiz personel çalıştıran kuruluş çeşitli cezalar almaktadır.

  Hijyen belgesinin alınmasının zorunlu olduğu iş alanları ise şunlardır:

  • Su üretim ve dağıtımı yapılan her türlü iş yerleri,
  • Gıda üzerine kurulmuş olan her türlü iş yerleri,
  • Konaklama hizmeti veren bazı kuruluşlarda gıda ile ilgili hizmetlerin varlığı söz konusu olduğunda,
  • Temizlik hizmetleri üzerine kurulmuş olan her türlü iş yerleri

  Benzer Eğitimler

  Tüm eğitimleri inceleyin