• Bilgisayar İşletmenliği

  Bilgisayar İşletmenliği Eğitim Resim

  Milli Eğitim Bakanlığı
  Onaylı Sertifikalar

  Uluslararası Geçerli
  Sertifikalar

  7/24 Online Eğitim
  Erişim İmkanı

  Web, Tablet ve Cepten
  Multimedya Erişimi

  Bilgisayar İşletmenliği

  Bilgisayar İşletmenlik kursunu bitirdiğinizde, bilgisayar donanımı,Windows işletim sistemi,Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Powerpoint, İnternet ve e-posta yönetimi gibi konularda bilgi sahibi olunurken bilgisayar kullanmayı genel hatlarıyla profesyonel bir şekilde öğrenmiş olursunuz. Kurs bitiminde alacağınız sertifika ile kariyerinize yön verebilirsiniz

  Kredi Kartına Taksit İmkânı Havale / EFT seçeneği ile taksitlendirme

  • Kitap Desteği : Var

  Eğitim Süreci

  • • Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir. • Kullanıcı adı ve şifre ile İnternet sitemiz üzerinden uzaktan eğitim sistemine giriş yapabilirsiniz. • Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde yüklü bir şekilde olacaktır. Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz. • 7 gün 24 saat Eğitim videolarını tamamladıktan sonra sınava giriş yapabilirsiniz. • Eğitim süresinden sonra sınav işlemleriniz gerçekleşmektedir. • Sınavdan başarısız olan kursiyerlerimize ücretsiz olarak tekrar sınava giriş imkanı sunulmaktadır. • Sınav da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları, 1 ay içerisinde adreslerine gönderilmektedir.

  Gereksinimler

  • Diploma veya Öğrenim Belgesi
  • Kimlik Fotokobisi

  Bu Kursun Müfredatı

  Bilgisayar İşletmenliği Nedir?

  Bilgisayar teknolojileri çalışma hayatının önemli bir parçası haline geldi. Verimli ve kaliteli çalışma performansına sahip olmak için bilgisayar teknolojilerden hem kamu kurumları hem de özel nitelikli işletmeler yararlanır. İşletmelerdeki bilgi işlem personelinin kamu kurumundaki karşılığı bilgisayar işletmenliğidir. Başlıca görev alanı bilgisayar ile ilgili yazılım ve donanımsal sorunları giderilmesine yönelik olsa da ek görev tanımları da yer alır.

  Bilgisayar işletmenliği ne yapar?

  Bilgisayar işletmeni sanılanın aksine sadece bilgisayar sorunları ile ilgilenmez. Ofis programlarına iyi derecede hakim olunması beklenilen bilgisayar işletmeninin dijital ortama aktarılması gereken dosyaların sorumluluğu da verilir. Ayrıca kurumun internet sitesi ile alakalı her türlü işlemden de bilgisayar işletmeni sorumlu tutulur. Bunlarla beraber diğer vazifeleri şunlardır:

  1. Kamu kurumundaki bilgisayarların teknik bakım ve onarımdan sorumludur. Hafif yazılımsal hataları gidermek, donanımsal hatalar için arıza kaydı oluşturmak ve bunların giderilmesini sağlamak başlıca vazifeleri arasında bulunur.
  2. Yazılı ve basılı materyallerin dijital ortama aktarılmasını sağlamak ve kurumun sitesi için veri girişlerinde bulunmak.
  3. Kurumda kullanılan programlarla ilgili bilgileri derlemek, bu programları öğrenmek ve kuruma daha faydalı hale gelmesini sağlayacak düzenlemeleri rapor etmek.
  4. Bilgi işlemle ilgili kendisine tevdi edilen tüm görevleri yerine getirmek, bilgi işlemle ilgili ortaya çıkan sorunlara çözüm üretmek.
  5. Ofis programlarını iyi bir şekilde kullanmak

  Benzer Eğitimler

  Tüm eğitimleri inceleyin